YouTube Videolarını PowerPoint'e Ekleme (ve Daha Fazla Hileler)

Çoğumuz, slaytlarımızın çok fazla infographics aldığı en az bir bölümden geçtik. Bu unsurlara sahip olan şey, doğru dengeye sahip olmanız gerektiğidir. Grafikler ve grafikler bir demet koyun ve hızla heyecan verici ezici için tırmanıyor.

Bu gibi durumlarda ne yaparsınız?

Eh, cevap – videoları kullanın. Bir PowerPoint slayt içine video gömmek, sadece sunumunuzu öne çıkarmaz, aynı zamanda herkesin dikkatini çekmeye yardımcı olur.

En iyi örnek, üç dakikalık bir videoya karşılık uzun bir makaledir. Hangisini seçerdin? Kesinlikle, seyircinizin dikkatini kolayca çeken.

Dolayısıyla, bir YouTube videonuz sunumunuza anlam (ve çekicilik) eklerse ve kitlenizin metni okumak için gözlerini kısarak gözlerini kırpmasını önlerse, onu kullanın. Neyse ki Microsoft PowerPoint, YouTube videolarını slaytlarınıza ekleyebilmenizi ve yerleştirebilmenizi sağlar ve süreç de pasta kadar kolaydır.

Bunu nasıl yapılacağına bir göz atalım.

1. Videoyu Ekle seçeneği ile ekleme

Açıkçası, bu, YouTube videoları eklemenin en kolay yollarından biridir. Belirli bir slaydı açtıktan sonra Ekle> Video> Çevrimiçi video'ya tıklayın.

İyi bir şey, PowerPoint'ten ayrılmadan belirli bir videoyu arayabilmenizdir. Kanal adı, videonun başlığı vb. Gibi alakalı anahtar kelimeleri girin.

Arama simgesine ulaşmak, ölçütlere uyan bir grup video getirecektir.

Birini seçin ve Ekle'ye basın. Videonun eklenmesi birkaç dakika sürecektir. Bittiğinde, videoyu yeniden boyutlandırmak ve oynatma ayarlarını, şekli, efektleri ve daha fazlasını ayarlamak için köşeleri sürükleyebilirsiniz.

Şimdi tek yapmanız gereken doğru olanı seçip seçmediğinizi kontrol etmek için video oynamak.

Bunu yapmak için video kutusuna sağ tıklayın ve Önizleme> Oynat'ı seçin.

Note: PowerPoint will open Internet Explorer in the background since the app uses the browser to play videos. 

Dezavantajları?

Bu yöntemle ilgili temel sorun, Otomatik Oynatma veya Başlangıç ​​Zamanı gibi oynatma ayarlarını kullanamayacağınızdır. Endişelenme, bir sonraki yöntem bu sorunu çözüyor.

2. Bir Video Gömme

Bir YouTube videosunu eklemek, yukarıdaki yönteme neredeyse benzer. Tek fark, doğrudan video URL'sini eklemektir.

YouTube'a gidin ve eklemek istediğiniz videoyu açın. Paylaş> Embed üzerine tıklayın ve videonun Başlangıç ​​Süresini ekleyin. Ayrıca Önerilen videoyu göster seçeneğini de işaretleyin.

Bittiğinde, kodu Not Defteri uygulamasına kopyalayın. URL'nin sonunda autoplay = 1 değişkenini ekleyin. Bu, slayt yüklendiğinde videonun otomatik olarak başlatılmasını ister.

PowerPoint'e git. Ekle> Video> Çevrimiçi video'yu seçin ve değiştirilen URL'yi ikinci seçeneğin altına yapıştırın.

Her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için bir kez önizleyin. Şimdi, bu slayt her ortaya çıktığında, video seçtiğiniz noktadan otomatik olarak oynatılacaktır.

Bana sorarsanız, bu video eklemek için benim go-to yöntemim. Sonuçta, kişiselleştirme mutluluğumuzun anahtarıdır, değil mi?

Bu iki yöntemle ilgili tek sorun, aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Artık YouTube videolarını PowerPoint'e nasıl eklediğimizi veya gömdüğümüzü gördük, sunumlarınızı düzeltmek için birkaç harika numara görelim.

Also on Guiding Tech
Become a PowerPoint Ninja with these 3 Incredibly Useful Tricks

Read More

Slaytlarınızı Benzersiz Hale Getirin

1. Slayt Boyutunu Değiştirin

Varsayılan dikdörtgen slaytları çok yaygın buluyor musunuz? Evet ise, iyi haber, slaytlarınızın boyutunu manuel olarak değiştirebilir.

Tasarım sekmesine dokunun ve Slayt Boyutu'nu seçin. Burada, Özel Slayt boyutunu seçin ve dikey slaytlar istiyorsanız Dikey seçeneğini belirleyin.

Alternatif olarak, açılır listeden bir stil seçebilir ve seçiminize göre genişliği artırabilir / azaltabilirsiniz.

2. Diğer Slaytlara Bağlantı

Başka bir harika numara da slaytların aynı sunumda şekillerin arasında bağlantı kurmasıdır. Böylece birden çok slayt arasında hızla atlamayı kolaylaştırır.

Sadece slayda bir şekil ekleyin. Daha çok ok şeklinde ise daha iyi. Boyut ve renk ayarını tamamladıktan sonra üzerine sağ tıklayın ve bu Belgeye Köprü Ekle> Yerleştir'i seçin.

Gereken slaydı seçin ve Tamam'a tıklayın. Diğer tüm şekiller için bu işlemi takip edin. Şimdi, bu nesnelerden birine tıkladığınızda, belirli slayda geçecektir. Bu, slaytlar arasında (ve izleyicilerinizi kafa karıştırıcı) çılgınca dönüp durmaya gerek yok demektir.

3. Slaytlara GIF Ekleme

GIF'ler, slaytlarınıza bile, her şeye rahat bir dokunuş katmak için en kolay yollardan biridir (çok resmi bir ortamda sunmadığınız sürece). İyi haber, önceden indirilmiş bir GIF ekleyebilir veya doğrudan PowerPoint'in içine arama ve ekleme yapmayı seçebilirsiniz.

Önceden indirilmiş bir GIF eklemek için, Ekle> Resimler üzerine tıklayın ve konumdan seçin. Çevrimiçi arama yapmak için Çevrimiçi Resimler'e gidin ve Bing Image araması için kutuya GIF yazın.

Bu yöntemle ilgili tek sorun, animasyonu önceden görememenizdir (bir çeşit bummer). GIF'in yalnızca sunum modunda oynadığını görebileceksiniz.

Also on Guiding Tech
5 User-friendly Office Suite Apps for Android and iOS

Read More

Almak. Ayarlayın. Gitmek!

Bu yüzden, bir YouTube videosunu PowerPoint sunumlarına ekleyip yerleştirebilirsiniz. Videolar size birden fazla slayt ekleme veya sürekli konuşma konusunda zorluk çekse de, uzun bir video zararlı olabilir.

Bu hilelerden hangisi senin favorin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizi bilgilendirin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Nvidia Game Experience Kaydını Devre Dışı Bırakma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.